GORĄCY MECZ W MROŹNY DZIEŃ

Sobotni wyjazd miał być trudną przeprawą dla naszych koszykarzy. Daleka droga przy niesprzyjających warunkach potęgowały zmęczenie i nie były najlepszymi warunkami do koncentrowania się przed spotkaniem z zespołem z Olsztyna. Gospodarze wśród 11 ostatnio rozegranych spotkań wygrali 7 , pokonując u siebie na parkiecie m.in. Toruń, Gdynię czy Inowrocław.

Początek spotkania należy do nas. Dogrywamy piłki pod kosz wykorzystując przewagę siły. Doskonale radzi sobie Stasiu Kiszka. Bezlitośnie ogrywa rywali pod koszem. Szybko odskakujemy na 18:9 i kontrolowali przebieg kwarty, która kończy się naszym prowadzeniem 24:18.

W kolejnych partiach już tak łatwo nie było. Stomil zdecydowanie poprawił skuteczność i odrabiał dystans. W 17 minucie na tablicy pojawił się rezultat 41:41. Po chwili Obra znowu odskoczyła, ale na 20 sekund przed przerwą znowu był remis (45:45). Ostatnie słowo należało do Mateusza Kaczmarka, który zebrał niecelny rzut Rybakowsiego i efektownym ley-upem dobił piłkę.

Po zmianie stron kibice byli świadkami kapitalnych emocji. Przed ostatnią kwartą Stomil wygrywał zaledwie jednym punktem 70:69 i zanosiło się na dramatyczną końcówkę. W drużynie z Olsztyna wyborną dyspozycję prezentowali Jarosław Andrusiewicz i Ante Markoć. Gdy w 35 minucie Chorwat trafił za 3, miejscowi prowadzili 82:79. Trójką natychmiast odpowiedział kapitan Obry, Paweł Ciążkowski, a po akcjach Patryka Stankowskiego i kolejnej Ciążkowskiego kościańska ekipa odskoczyła na 86:82. Do końca w Olsztynie było ciekawie, bo na niespełna minutę przed finałem Markoć znowu trafił za 3 i Stomil przegrywał jedynie 87:88. Choć gospodarze mieli jeszcze wystarczająco dużo czasu, by odwrócić losy spotkania, to nie zdołali tego zrobić. Obra zmusiła Stomil do błędu 24 sekund i mogła świętować ważne zwycięstwo.

Stomil Olsztyn – BC Obra Kościan 87:88, w kwartach (18:24, 27:23, 25:22, 17:19)

Punkty dla BC Obry rzucili: Paweł Ciążkowski 20, Waldemar Kabat 18, Stanisław Kiszka 14, Patryk Stankowski 13, Miłosz Sroczyński 11, Mateusz Kaczmarek 10, Wojciech Majchrzak 2.