PIERWSZY MECZ ZA NAMI

Znakomicie rozpoczęliśmy kolejny sezon 2019/2020. Wyjazdowe spotkanie w Pleszewie miało różny przebieg, jednak to my wywozimy cenne 2 punkty i wchodzimy w kolejny sezon ze zwycięstwemŚmiech.

Pierwsza kwarta rozpoczęła się od naporu gospodarzy. Nie potrafiliśmy zatrzymać szybkich kontr gospodarzy, którzy także w ataku pozycyjnym razili nas z dystansu. Pozwoliliśmy zdobyć 30 pkt. przeciwnikom przy naszych 22. Kolejna odsłona to popis Michała Rybakowskiego (9/10 z gry), który trafiał z każdej pozycji i zaliczył 2 wsady. Zdecydowanie wygrywamy kwartę 14-33 i do szatni schodzimy z 11-punktowym prowadzeniem.

Po przerwie nie możemy znaleźć drogi do kosza rywala. Pudłujemy z dobrych pozycji a przeciwnik jest bezlitosny. Fragment spotkanie przegrywamy 0-16 i przed ostania kwarta nasza przewaga wynosi zaledwie 3 punkty. Ostania kwarta to walka punkt za punkt. Na 7 sekund przed końcem Plawucki zdobywa 2 punkty na remis 95-95, jednak szybkie podanie Milczyńskiego do Ciążkowskiego i wykończenie równo z syreną końcową ustala  wynik na nasza korzyść.

KS Kosz Pleszew – BC Obra Kościan 95:97 (30:22, 14:33, 29:21, 22:21)
Punktowali dla Obry: Michał Rybakowski 24, Dawid Gruszczyński 24, Paweł Ciążkowski 19, Patryk Stankowski 12,                                                         Mateusz Kaczmarek 9, Aleksander Adamczak 5, Rafał Milczyński 4.