WYGRYWAMY DERBY WIELKOPOLSKI

Drużyna z Rawicza przyjechała do Kościana z bilansem 0 zwycięstw i 3 porażki. To własnie na naszym terenie miało nastąpić przełamanie. Przypomnijmy, że na Turnieju Rościsława i Krzysztofa Ruszkiewiczów to Rawicz był Górą. Dodatkowo w tygodniu poprzedzającym rozgrywki ligowe sparing na terenie rywala również padł łupem Rawiczam.

Na szczęście okazało się , że 2 porażki w grach przedsezonowych nie mają większego znaczenie, gdy drużyna prowadzone przez trenera Dominika Majchrzaka stawia na częste rotacje i agresywną obronę.

Na pierwszą kwartę wychodzimy skoncentrowani na założeniach. Kryjemy agresywnie i gramy kontrą. Wygrywamy 27-16. Gdyby nie kilka zbiórek w ataku gości różnica byłaby jeszcze większa. W drugiej kwarcie stajemy i pozwalamy na narzucenie przeciwnikowi swojego stylu gry. Rawicz wygrywa tą część 1 punktem (20-19). Do połowy prowadzimy różnicą 10 oczek 46-36.

W trzeciej kwarcie po początkowym przestoju i zniwelowaniu przewagi do 4 punktów, trener bierze czas na żądanie, po którym to zaczynamy bronic agresywnie , kontrować i skutecznie trafiać. Powiększamy przewagę w tej części meczu o 6 punktów. W ostatniej kwarcie zespół gości już bez ochoty do gry przegrywa wyraźnie 27-17. Około 5 minut na parkiecie spędzają najmłodsi Matuszczak i Walkowiak. Ten drugi popisuje się ceną 3. Są to pierwsze punkty zawodnika w BC Obrze Kościan w rozgrywkach ligowych. Serdecznie gratulujemy.